דירוג ציוני ה-GMAT העולמי לשנת 2016
דירוג ציוני ה-GMAT העולמי לשנת 2016

דירוג ציוני ה-GMAT העולמי לשנת 2016

החודש, חברת GMAC (האחראית על מבחן ה-GMAT) פרסמה סטטיסטיקות רשמיות, שמאפשרות להרכיב  דירוג של מדינות בהתבסס על ממוצע ציוני ה-GMAT לשנת 2016.

 

בדירוג יש כמה הפתעות ונתונים מעניינים: הנתון הפיקנטי ביותר מתייחס למדינה שנמצאת במקום הראשון, עם ציון GMAT ממוצע של 639. באופן מפתיע למדי, מדובר ב...בורמה.


ההסבר למיקום החריג הוא די פשוט כשנוברים במידע עצמו: בכל בשנת 2016, היו בבורמה רק 7 (שבעה) נבחנים במבחן, ולכן מבחינה סטטיסטית אין שום משמעות לנתון הזה (מספיק שנבחן או שניים קיבלו ציון גבוה על מנת "למשוך" את הממוצע באופן חד למעלה). 

 

נקודת עניין נוספת עבורנו היא כמובן מיקומה של ישראל בדירוג. כמו בכל שנה, ישראל ממוקמת נמוך מאוד, עם ציון ממוצע של 494. ההסבר לממוצע הנמוך נעוץ בדרישות הקבלה של מוסדות הלימוד בארץ: מכיוון שהאוניברסיטאות בארץ מסתפקות בציון החלק הכמותי בלבד, ורוב הנבחנים בארץ מנסים להתקבל אליהן, חלק גדול מאוד מהנבחנים מנחש באופן "עיוור" את השאלות בחלק המילולי ולכן הציון הכללי המתקבל הוא נמוך במיוחד.

 

את הטבלה סוגרת ערב הסעודית, המחזיקה בציון ממוצע נמוך במיוחד ביחס לשאר המדינות המדורגות - 299 בלבד (הנתון מבוסס על כמות גדולה מאוד של נבחנים).

 

צפו בדירוג מדינות נבחרות: