ריכוז דירוגים של תכניות MBA 2016
ריכוז דירוגים של תכניות MBA 2016

ריכוז דירוגים של תכניות MBA 2016

כל שנה, העיתונים הכלכליים החשובים בעולם מפרסמים דירוג של תוכניות ה-MBA הטובות ביותר. הדירוג נעשה בהתחשב במספר קריטריונים שונים, כגון: ציון GMAT ממוצע של המתקבלים, שביעות רצון של תלמידים ושל בוגרים, אחוזי העסקה של בוגרים, סקרי מעסיקים ועוד. כל עיתון מקנה משקל שונה לקריטריונים שונים ולכן ישנם הבדלים, לעתים משמעותיים, בין הדירוגים השונים.

 

לדירוג ישנה חשיבות מכרעת לגבי המוניטין של בתי הספר, וכפועל יוצא לגבי הביקוש אליו מצד תלמידים המעוניינים לבחור בתואר שיקנה להם כלי ניהול ויכניס אותם למשרת חלומותיהם.


בכל מקרה, בעת תוכנית ה-MBA שאליה אתם רוצים להגיש מועמדות, אנו ממליצים לא להסתמך רק על דירוג מסוים אלא לקחת בחשבון את התאמת בית הספר אליכם.

 

ריכזנו עבורכם את הדירוגים הנחשבים ביותר בעולם לתכניות MBA:

 

Bloomberg Business Week: הדירוג הוותיק ביותר. בלינק המצורף מדורגים בתי ספר בארה"ב בלבד, ובו תוכלו לבחון עלות התואר ואת החזר ההשקעה בבתי הספר המובילים.
US News: דירוג של בתי הספר האמריקאים, המפרט גם את כמות המתקבלים ושכר הלימוד השנתי של כל מוסד.
Economist: דירוג של בתי הספר מכל העולם, עם דירוגים שנויים במחלוקת כגון אוני' קווינסלנד מאוסטרליה במקום העשירי והרווארד במקום הרביעי בלבד.
Financial Times: דירוג גלובלי של תוכניות MBA, כולל שכר ממוצע ואחוזי עליית שכר של הבוגרים. בדירוג זה INSEAD דחקו את הרווארד מהמקום הראשון. בנוסף ניתן לראות דירוגים של תוכניות ניהול שונות בעולם או באיזורים ספציפיים.
Forbes: דירוג הכולל גם את מספר השנים הדרוש עד להחזר ההשקעה בתואר, כמו גם את ציון ה-GMAT הממוצע של המתקבלים.
Poets & Quants: מפרסם דירוג משוקלל (דירוג אחד לתכניות אמריקאיות ודירוג אחד לתכניות לא אמריקאיות), שלוקח בחשבון את כל הדירוגים הנ"ל. השקלול מאפשר לנטרל אנומליות ודירוגים חריגים ולהביא ליציבות במיקומים (משנה לשנה השינויים בדירוגים קטנים ועדינים). בפעם השישית מזה 7 שנים שהרווארד מובילה במקום הראשון ושומר על מקומו בדירוג כתוכנית ה-MBA הטובה בארה"ב. כאשר סטנפורד ממוקם במקום השני, ושיקגו בות׳ במקום השלישי. דירוג זה הינו המקום הטוב ביותר להתחיל את תהליך בחירת ה-MBA שלכם.

 

להלן 25 התכניות המובילות ע"פ דירוג זה (לדירוג המלא של 100 התכניות הטובות ביותר לחצו כאן):