מבחן GRE - 3 דברים שאתה חייב לדעת לגביו!
מבחן GRE - שלושה דברים שחייבים לדעת לגביו!

מבחן GRE - שלושה דברים שחייבים לדעת לגביו!

 

 

שוקלים לעשות תואר שני או שלישי בחו"ל? הנה שלושה דברים שאתם חייבים לדעת על מבחן GRE.

 

1. מבנה מבחן GRE

מבחן GRE מורכב משלושה חלקים עיקריים: 

  1. כתיבת חיבורים
  2. החלק הכמותי
  3. החלק המילולי (המורכב ביותר)

כתיבת החיבורים:​ זהו חלק שאליו קל יחסית להתכונן, באמצעות לימוד המבנה ותרגול.

החלק הכמותי עוסק באלגברה, גיאומטריה, תכונות של מספרים וסטטיסטיקה. הוא מאתגר אך לא מגיע לרמות קושי ממש גבוהות כמו של מבחן ה-GMAT.

החלק המילולי הינו החלק המאיים ביותר במבחן GRE. כדי להצליח בחלק זה יש ללמוד את חוקי הדקדוק באנגלית, עקרונות קריאה ביקורתית ולוגית, לקרוא הרבה טקסטים ולשנן המון מילים. מיומנויות אלה ואחרות נלמדות בקפידה בקורס GRE.

 

2. מבחן אדפטיבי - רמת הקושי מותאמת לנבחן

מבחן GRE הוא מבחן אדפטיבי, אחרי שתענו על חלק כלשהו, לדוגמא החלק הכמותי, המבחן יבדוק את התשובות שלכם ויבחר עבורכם שאלות כמותיות נוספות ברמת קושי שמתאימה ליכולת שהצגתם בשלב הראשון. כלומר, אם עניתם נכון על הרבה שאלות בחלק הראשון תקבלו שאלות קשות בחלק השני, ולהיפך.

 

3. שליחת הציון למוסדות הלימוד - אתם לא חייבים לגלות להם הכל...

אחרי שעברתם את המבחן בהצלחה נותרה לכם עוד החלטה אחת קטנה לעשות והיא בחירת הציונים לשליחה לאוניברסיטאות. מבחן ה-GRE מציע לכם אפשרות שנקראת Score Select לפיה אתם יכולים לבחור אילו ציונים מבין כל המבחנים שעשיתם ב-5 השנים האחרונות ישלחו למוסדות הלימוד. כך, גם אם עשיתם יותר ממבחן אחד, אתם לא חייבים להראות לאוניברסיטאות את כל הציונים, אלא יכולים לבחור מה לחשוף ומה לא.

 

 

מעוניינים לשמוע עוד על מבחן GRE ואיך אתם יכולים לעבור אותו בהצלחה? אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר ואחד המורים ישמח לחזור אליכם לשיחת ייעוץ שתסדר לכם את הבלגאן ותוביל אתכם להכנה האופטימלית לבחינה.